Area Scoreboard 3-24

Men’s hockey

Division I?

NCAA Tournament

NORTHEAST REGIONAL

At DCU Center

Worcester, Mass.

First Round

Saturday

Boston College (26-7-4) vs. Denver (20-15-6), 3 p.m.

UMass-Lowell (25-10-4) vs. Minnesota State-Mankato (26-13-1), 6:30 p.m.

Championship

Sunday

Semifinal winners, 4 p.m.

EAST REGIONAL

At Webster Bank Arena

Bridgeport, Conn.

First Round

Friday

Union (N.Y.) (28-6-4) vs. Vermont (20-14-3), 1 p.m.

Quinnipiac (24-9-6) vs. Providence (21-10-6), 4:30 p.m.

Championship

Saturday

Semifinal winners, 2 p.m.

MIDWEST REGIONAL

At U.S. Bank Arena

Cincinnati

First Round

Friday

Ferris State (28-10-3) vs. Colgate (20-13-5), 3:30 p.m.

Wisconsin (24-10-2) vs. North Dakota (23-13-3), 7 p.m.

Championship

Saturday

Semifinal winners, 5:30 p.m.

WEST REGIONAL

At Xcel Energy Center

St. Paul, Minn.

First Round

Saturday

Minnesota (25-6-6) vs. Robert Morris (19-17-5), 4:30 p.m.

Notre Dame (23-14-2) vs. St. Cloud State (21-10-5), 8 p.m.

Championship

Saturday

Semifinal winners, 6:30 p.m.

FROZEN FOUR

At Wells Fargo Center

Philadelphia

Semifinals

April 10

Northeast champion vs. East champion, 4:30 or 7 p.m.

Midwest champion vs. West champion, 4:30 or 7 p.m.

Championship

April 12

Semifinal winners, 6:30 p.m.

NAHL

Central Division

Record Points

x-Austin 38-19-1 77

x-Aberdeen 36-18-4 76

x-Bismarck 31-22-5 67

x-Minot 23-32-3 49

Brookings 17-34-7 41

Midwest Division

Record Points

z-Fairbanks 43-13-1 87

x-Minnesota Wilderness 35-14-9 79

Wenatchee 29-22-7 65

Coulee Region 31-26-0 62

Kenai River 27-22-8 62

Minnesota Magicians 19-30-8 46

North Division

Record Points

y-Port Huron 34-15-8 76

x-Michigan 28-19-10 66

Janesville 29-24-4 62

Johnstown 28-25-5 61

Springfield 26-24-8 60

Soo 23-26-8 54

South Division

Record Points

x-Amarillo 38-14-6 82

x-Topeka 37-15-6 80

x-Rio Grande Valley 34-16-7 75

x-Wichita Falls 31-22-4 66

Lone Star 22-33-4 48

Corpus Christi 17-29-10 44

Odessa 15-38-5 35

x-clinched playoff berth

y-clinched division title

z-clinched league title

March 23

Soo 4, Johnstown 3

Rio Grande Valley 3, Corpus Christi 0

Tuesday’s Game

Janesville at Springfield, 7:05 p.m.

Wednesday’s Games

Port Huron at Michigan, 6 p.m.

Lone Star at Wichita Falls, 7:05 p.m.

Thursday’s Game

Minnesota Magicians at Coulee Region, 7 p.m.

Friday’s Games

Michigan at Port Huron, 6 p.m.

Springfield at Soo, 6:30 p.m.

Johnstown at Janesville, 7 p.m.

Minnesota Wilderness at Coulee Region, 7 p.m.

Rio Grande Valley at Corpus Christi, 7:05 p.m.

Topeka at Wichita Falls, 7:05 p.m.

Minot at Brookings, 7:15 p.m.

Austin at Bismarck, 7:15 p.m.

Amarillo at Odessa, 7:17 p.m.

Aberdeen at Wenatchee, 9:05 p.m.

Kenai River at Fairbanks, 10:30 p.m.

Saturday’s Games

Port Huron at Michigan, 6 p.m.

Springfield at Soo, 6 p.m.

Johnstown at Janesville, 7 p.m.

Rio Grande Valley at Corpus Christi, 7:05 p.m.

Topeka at Wichita Falls, 7:05 p.m.

Minnesota Wilderness at Minnesota Magicians, 7:05 p.m.

Minot at Brookings, 7:15 p.m.

Austin at Bismarck, 7:15 p.m.

Amarillo at Odessa, 7:17 p.m.

Aberdeen at Wenatchee, 9:05 p.m.

Kenai River at Fairbanks, 10:30 p.m.

Sunday’s Game

Minnesota Magicians at Coulee Region, 5 p.m.

END OF REGULAR SEASON